Haber

Belçika Futbol Federasyonu milli takım koçluğu için açıklama yaptı

İspanyol teknik direktör Roberto Martinez ile yolları ayıran Belçika’da yeni teknik direktörün kim olacağı merak konusu oldu. Belçika Futbol Federasyonu çözümü reklamda buldu. Resmi internet sitesinde yapılan duyuruda teknik direktör aradıklarını duyurdular. Takımda yer alacak adayların hangi niteliklere sahip olması gerektiğinin de belirtildiği duyuru, 10 Ocak 2023 tarihine kadar devam edecek.

İSTENEN ÖZELLİKLER TEK TEK SIRALANDI

Belçika Futbol Federasyonu, aradıkları teknik direktör profilini resmi internet sitesinde duyurdu. “Taktik bilgisi ve sezgileri güvenilir ve doğru kişisel becerilere sahip bir koç arıyoruz. Aradığımız isim en iyi oyuncuları yönetme deneyimine ve kazanma alışkanlığına sahip olmalı. Nasıl oynanacağını bilen bir kişi.” Birbirine sıkı sıkıya bağlı bir grup oluşturan ve genç oyuncuları takımına entegre etmeyi başaran biri.” Antrenör istiyoruz” ilanı verildi.

ROBERTO MARTINEZ İLE KONUŞ

Takımdan ayrıldıktan sonra açıklamalarda bulunan eski teknik direktör Martinez, kararın turnuva öncesi alındığını belirtti. Martinez, “Bu, Belçika’nın başındaki son maçım. Tahmin edebileceğiniz gibi çok duygusaldı. Bu karar Dünya Kupası’ndan önce alındı. İstifa etmiyorum. Sözleşmemin sonuna geldik. Her şey hazırdı.” Harika. 6 yıldır bir kulüpte yapmak istediğimiz her şeyi başardık. Bu beni çok gururlandırıyor. Bu takım herkese inanılmaz keyif verdi. Ama artık bunun benim son maçım olduğunu kabul etmenin zamanı geldi.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu